2019-10-09 145

SERIE A : Nowy trener AC Milan zaprezentowany

Artykuł SERIE A : Nowy trener AC Milan zaprezentowany

fot: skysportnews 

 

 

 

 

 

Włoski klub poinformował że Stefano Pioli został nowym szkoleniowcem Milanu. Zastąpi on zwolnionego ze stanowiska Marco Giampaolo. 

 

 

Stefano Pioli ma przede wszystkim wyciągnąć ‘’Rossonerich’’ z kryzysu, który nie opuszcza ich od samego początku. AC Milan obecnie zajmuje 13 miejsce w tabeli w Seria A. Po 7 kolejce mają na koncie trzy wygrane mecze, zero remisów oraz cztery porażki. 

Wcześniej jednak pierwszym wyborem nie był Pioli ale Luciano Spallettiego, który wciąż ma ważny  kontrakt z Interem.

Obecny trener wcześniej pracował z takimi zespołami jak: Fiorentina, Inter, Chievo Verona, Palermo, Parma, Bologna czy Lazio, które było jego dotychczasowym sukcesem, które dotarło do finału Pucharu Włoch. AC Milan podpisał z Pioli 2-letni kontrakt. 

- ‘’Podchodzę z wielkim entuzjazmem i wielką pasją do swojej pracy, z przekonaniem, że mogę wykonywać świetną robotę. Milan posiada wielki potencjał. Kierownictwo klubu pokazało, że we mnie wierzy. Fani mają prawo do krytyki. Dla mnie osobiście to kolejny bodziec do pracy. Chcę zacząć swoją pracę z głową i pomysłami, które chcę przekazać drużynie. Postaram się wykorzystać każdą chwilę, aby jak najlepiej przygotować się do meczu z Lecce.’’

53-letni szkoleniowiec zadebiutuje na ławce trenerskiej w meczu przeciwko Lecce, który odbędzie się 20.10.2019. o godzinie 20:45.