2019-10-07 5

Seria A : Juventus pokonuje na wyjeździe Inter Mediolan 1:2

Artykuł Seria A : Juventus pokonuje na wyjeździe Inter Mediolan 1:2

fot: skysportnews

W niedzielę kończącą 7 kolejkę Seria A , Juventus zmierzył się na wyjeździe z Interem. Był to prawdziwy hit tego wieczoru, gdyż oba zespoły walczyły o pierwsze miejsce w tabeli.

Pierwsza połowa zaczęła się fenomenalnie dla Juventusu, bo już w 4 minucie meczu  bramkę zdobył Paulo Dybala. Dostał on długie podanie, gdzie huknął zza linii pola karnego nie dając szans Samirowi Handanovicowi. Mecz wydawał się bardzo wyrównany. Oba zespoły atakowały na przemian i już w 18 minucie był remis (1:1)

Do wyrównania doprowadził Lautaro Martinez, który  wykorzystał rzut karny, który został podyktowany po zagraniu ręką przez De Ligt. W 30 minucie kolejna dobrą okazje miał strzelec poprzedniej bramki dając remis, jednak na posterunku stał Wojciech Szczęsny.

W 41 minucie meczu piłkę do siatki gospodarzy pakuje Cristiano Ronaldo jednak arbiter dopatrzył się spalonego. Oba zespoły do szatni schodziły przy stanie bramkowym 1:1.
W drugiej połowie dominowali gospodarze. Ale to Stara Dama kreowała coraz to groźniejsze sytuacje. W 56 minucie szasnę na zdobycie gola miał autor pierwszej bramki  dla Juventusu jednak Samir Handanovic również dobrze bronił co polski golkiper.

W 73 do szansy doszedł Inter jednak, po dośrodkowaniu ,Vecino nie trafił w bramkę. W 80 minucie meczu bramkę na 1:2 zdobywa Gonzalo Higuain. Bramka padła po kapitalnej zespołowej akcji Juventusu. W końcowych minutach meczu gospodarze mieli szansę na wyrównanie. Vecino mocno uderzył w kierunku bramki, za to Wojciech Szczęsny z opresji uratował swój zespół. Mecz zakończył się wynikiem 1:2 dla Juventusu.

Juventus ma obecnie 19 punktów i zajmuje pierwsze miejsce z tabelki, za to Inter jest drugi w tabeli i ma 18 punktów.