2019-09-09 106

Ryan Giggs o kondycji Walii

Artykuł Ryan Giggs o kondycji Walii

Magdalena/ fot: skysportnews

 

 

 

 

 

 

 

Trener Walii, Ryan Giggs porozmawia z Garethem Bale'em, aby sprawdzić, czy może on  zagrać w poniedziałkowym meczu towarzyskim z Białorusią, nalegając, aby nie był "głupi" w kwestii kondycji napastnika Realu Madryt. Bale, który w piątek zdobył zwycięską bramkę w zwycięstwie 2-1 nad Azerbejdżanem, trenował z drużyną w niedzielę rano, a Giggs omówi, czy jego talizman może być zaangażowany "od początku, czy poza ławką" przeciwko Białorusi.

 

"W następną środę ma wielki mecz z Paris Saint-Germain, porozmawiam z Garethem później" - powiedział Giggs. "Zrobił już trzy 90 minut, czyli prawie 90 minut w ostatnim meczu Realu Madryt. Przyjrzymy się temu.

"Wyglądał na sprawnego wczorajszej nocy, był wszędzie, ciężko pracował, wracał sprintem - to było genialne. On jest przykładem. Zobaczymy, czy będzie w stanie zagrać  w grze, od samego początku czy jako subwoofer. Piątkowe zwycięstwo przeniosło Walię w obrębie trzech punktów Chorwacji i Węgier w grupie E.

"My też nie jesteśmy głupi. Biorąc pod uwagę, że jest dwa tygodnie za wszystkimi innymi. Pominął ostatnie sześć czy siedem gier". "Problem polegał na tym, że było naprawdę dobrze lub bardzo źle, musimy to zrównoważyć. W międzynarodowej piłce nożnej często nie wygrywa się 4-0.

"W piątek dołożyłem wszelkich starań, aby zagrać z piłkarzami, którzy są sprawni, a potem możesz mieć wpływ na subwoofertę, jak Jonny Williams." W międzyczasie sam Bale nalegał na to, że jest sprawny i dostępny do selekcji, a 30-latek jest pewien, że mężczyźni Giggsa mogą zakwalifikować się do Euro 2020.

Powiedział: "Nie marnowałbym tu czasu, gdybym nie pomyślał, że możemy (zakwalifikować się). Wierzę, że kibice uważają, że możemy to zrobić - i potrzebujemy ich jako naszego 12. mężczyzny".

Bale uważa, że Walia rozwija się pod skrzydłami Giggs'a  i dodaje: "Ciężko pracujemy nad poprawą. W niektórych grach graliśmy lepiej niż w innych".