2020-10-11 49

Reprezentacja Polski zremisowała z Włochami 0:0

Artykuł Reprezentacja Polski zremisowała z Włochami 0:0

fot: skysportnews.com

 

 

W trzeciej kolejce Ligi Narodów reprezentacja Polski zremisowała z Włochami 0:0. Jerzy Brzeczek był zadowolony z wyniku po końcowym gwizdku. Na konferencji prasowej Jerzy Brzęczek chwalił swoich podopiecznych.

Gra Polaków w starciu z Włochami długimi podaniami mogła się naprawdę podobać. Trener, Jerzy Brzęczek czuł lekki niedosyt, że jego drużyna nie potrafiła lepiej wyprowadzić kontrataków.

- ‘’Na pewno było to dobre spotkanie, rozgrywane w bardzo dobrym tempie. Cieszymy się, że zdobyliśmy dzisiaj punkt. Mamy świadomość, że graliśmy jedną z najlepszych drużyn w Europie, ich operowanie piłką, kreowanie sytuacji, wymienność pozycji są godne podziwu. Całej drużynie należą się jednak słowa uznania za determinację, mądrość taktyczną, dobre ustawianie się ‘’- powiedział selekcjoner.

- ‘’W pierwszej i drugiej połowie mieliśmy kilka sytuacji, więc pozostaje niedosyt. Po dobrych odbiorach piłki nie potrafiliśmy do końca w odpowiedni sposób wyprowadzić Roberta Lewandowskiego i innych ofensywnych zawodników, aby zdobyć bramkę’’ - dodał.

- ‘’Środowy mecz we Wrocławiu z Bośnią i Hercegowiną będzie dla nas najważniejszy pod względem układu tabeli. Ta grupa jest bardzo wyrównana, teraz widzimy, jak ważne było zwycięstwo z tą drużyną. Na pewno jest to dla nas dobra sytuacja, ale zdajemy sobie sprawę, że w środę jest następne bardzo ciężkie spotkanie’’ - zaznaczył.

- ‘’Nie musiałem się wahać ze składem, bo Kuba Moder potwierdził swoją jakość w spotkaniach, które już rozegrał w reprezentacji. Cieszy mnie to, że do kadry dołączył kolejny „młody wilczek”, który prezentuje bardzo wysoką formę. Ten mecz na tle bardzo silnego przeciwnika był w jego wykonaniu bardzo dobry’’ - stwierdził.

- ‘’Po raz pierwszy z Włochami zagraliśmy na zero z tyłu. To na pewno duży pozytyw. Na pewno mecz w Chorzowie był najsłabszym z tych trzech. Dzisiaj Włosi mieli swoje sytuacje, my byliśmy bardzo dobrze zorganizowani. Determinacja, zaangażowanie - strona fizyczna były doskonałe. Zabrakło ostatniego dokładnego, spokojnego podania do partnera, który jest lepiej ustawiony. Pozostaje niedosyt, to rzecz nad którą musimy popracować i poprawiać. To również wina młodości, jestem przekonany, że zbieranie doświadczenia zacznie procentować w kolejnych miesiącach i latach’’ – zakończył.