2019-10-06 6

Artykuł Premier League: Manchester City przegrywa u siebie z Wolverhampton Wanderers (0:2)

fot: skysportnews

W niedzielę podczas 8 kolejki Premier League zmierzyli się ze sobą Manchester City oraz Wolverhampton Wanderers.

Przed meczem Manchester City znajdował się na drugim miejscu w tabeli zaraz za Liverpoolem i nic nie oznaczało, że ten mecz będzie sensacją dzisiejszego dnia, ponieważ City podejmował na własnym stadionie  Wolverhampton Wanderers , który przed meczem miał zalewie 7 punktów.

Mecz zaczął się tak jak to wszyscy przewidywali. Manchester City dominował na boisku. Atakował raz za razem, jednak ataki City nie przynosiły żadnego rezultatu. Goście bronili się bardzo skutecznie co przyniosło efekty w pierwszej połowie. Obie drużyny zeszły do szatni przy stanie bramowy 0:0.

W drugiej połowie nie było inaczej. Manchester City wciąż dominował na boisku i próbował przebić się przez mur obrońców Wolverhampton. Wszystko pomału wskazywało na to, że City podzieli się punktami z Wanderers. Jednak w 80 minucie niespodziewanie Adam Traore dał prowadzenie gościom. Po szybkiej kontrze , Raul Jimenez przechwycił piłkę i celnie podał do wbiegającego Adam Traore.

Ten wykorzystał sytuację i dał prowadzenie na 0:1.W 90 minucie ten sam zawodnik Adam Traore zdobywa drugą bramkę na 0:2 i w ten oto sposób zawodnicy Wolverhampton Wanderers mogli świętować zwycięstwo.

Manchester City znajduję się na 2 miejscu w tabeli i ma obecnie 16 punktów. Coraz bardziej oddala się im Liverpool który ma 24 punkty, czyli nad City ma 8 punktów przewagi. Natomiast Wolverhampton Wanderers ma obecnie 10 punktów i wskakuje na 11 miejsce w tabeli.