2019-10-06 5

Premier League: Kolejna przegrana Manchesteru United. (0:1)

Artykuł Premier League: Kolejna przegrana Manchesteru United. (0:1)

fot: skysportnews 

 

 

 


 


W ostatnim meczu 8 kolejki Premier League Newcastle United podejmował na własnym stadionie Manchester United. Już od dłuższego czasu wiadomo że Manchester United jest w kiepskiej formie i ostatni mecz jaki wygrali był 19 września w LE.

 

 

 

Czerwone Diabły były faworytem w tego spotkania gdyż Newcastle United był w strefie spadkowej.  Pierwsza połowa wyglądała na bardzo wyrównaną. Atakował Manchester jak i Newcastle United. Obie drużyny kreowały sobie sytuacje do zdobycia gola, jednak w pierwszej połowie żadna z nich nie potrafiła wykorzystać swojej szansy. 


Druga połowa nie różniła się niczym od pierwszej. Manchester United zaczął przeważać w meczu i wciąż atakował.  Newcastle United zaś odpierała taki i cierpliwie czekała na swoją szansę. Dokładnie w 72 minucie taka się nadarzyła. Po nieudanej akcji Manchesteru,  piłkarze Newcastle ruszyli z kontrą. Piłkę dostał Jetro Willems , gdzie ‘’wkręcił’’ w ziemię obrońców Manchesteru po czym idealnie wyłożył piłkę Matthew Longstaff, który huknął zza pola karnego. David De Gea był kompletnie bez szans.

W tym momencie rozpoczęła się rozpaczliwa gonitwa Czerwonych Diabłów. Niestety do końca spotkania wynik nie uległ zmianie a Manchester United nie dał rady nawet wywalczyć remisu. 


Porażka Manchester United w tym meczu może oznaczać zwolnienie Ole Gunnar Sokskjaera , nad którym od dłuższego czasu wiszą czarne chmury.