2019-08-09 54

Kara za udostępnienie materiałów po śmierci Emiliano Sala

Artykuł Kara za udostępnienie materiałów po śmierci  Emiliano Sala

fot: skysportnews

 

 

 

 

Dwie osoby zostały ostrzeżone, że grozi im kara więzienia po tym jak  przyznali się do udostępnienia   nagrań CCTV z sekcji zwłok piłkarza Emiliano Sala. 28-letni Sala właśnie podpisał kontrakt z Cardiff, kiedy samolot, którym podróżował, rozbił się 21 stycznia na kanale La Manche, na północ od Guernsey.

 

Jego ciało zostało odnalezione 6 lutego, a następnego dnia w kostnicy w Bournemouth odbyła się sekcja zwłok. Sherry Bray (49 lat) i Christopher Ashford (62 lata) pojawili się w Swindon Crown Court w piątek, gdzie przyznali się do udostępnienia   nagrań CCTV z sekcji zwłok. 

Ashford  przyznał, że w okresie od 9 do 11 lutego br. trzykrotnie zapewnił nieautoryzowany dostęp do materiałów komputerowych. Bray także przyznał się do trzykrotnego udostępnienia materiałów między kwietniem ubiegłego roku a lutym tego roku. Przyznał również, że wypaczył bieg sprawiedliwości publicznej, instruując Ashforda, aby „usunął  zdjęcia” 12 lutego, a następnego dnia usunęł sekcję pośmiertną z kamery na żywo oraz  sekcję zwłok Sali z telefonu komórkowego. Sędzia Peter Crabtree ostrzegł parę, że punktem wyjścia dla wyroku jest areszt.

Para została zwolniona za kaucją, lecz 20 września muszą stawić się na kolejnej rozprawie.