2019-09-04 151

FIFA odsłania oficjalne godło Mistrzostw Świata 2022 r.!

Artykuł FIFA odsłania oficjalne godło Mistrzostw Świata 2022 r.!

Magdalena/ fot: skysportnews

 

 

 

 

 

FIFA odsłoniła oficjalne godło Pucharu Świata 2022, który odbędzie się w Katarze. W stolicy kraju, Dausze, tysiące widzów było świadkami zsynchronizowanej projekcji godła na kilka najbardziej charakterystycznych budynków w kraju.

 

Był on również nadawany na dużych ekranach na całym świecie, w tym na londyńskim Leicester Square, Canary Wharf i Westfield. Pęknące krzywe godła reprezentują falowanie wydm pustynnych, a nieprzerwana pętla przedstawia zarówno numer osiem - przypomnienie ośmiu stadionów, na których odbędą się mecze.


Ponieważ turniej odbywa się między listopadem a grudniem, po raz pierwszy w swojej historii, centralna forma godła czerpie inspirację z tradycyjnej wełnianej chusty.
W miesiącach zimowych szale noszone są na całym świecie oraz w regionie arabskim i zatokowym, w szczególności przez różne osoby i w różnych stylach.
Krój pisma przywołuje również na myśl tradycyjną kaligrafię arabską w nowej, współczesnej czcionce, czerpiąc inspirację z regionu,  Azji oraz łącząc tradycję z nowoczesnością.


Naród Zatoki wygrał prawo do zorganizowania Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w grudniu 2010 r. Sześć obiektów ma zostać ukończonych przed końcem 2020 roku, w tym stadion Lusail, na którym odbędzie się mecz otwarcia 21 listopada, oraz finał 18 grudnia 2022 roku.