2020-10-13 42

Cristiano Ronaldo zarażony koronawirusem

Artykuł Cristiano Ronaldo zarażony koronawirusem

fot: skysportnews.com

 

Cristiano Ronaldo otrzymał pozytywny wynik na obecność koronawirusa. Ta informację potwierdził Portugalski Związek Piłki Nożnej (FPF).

We worek rano zawodnicy Portugali zostali poddani badanią na obecność koronawirusa. Jest to standardowa procedura przed meczami Ligi Narodów. Jutro Portugalia zmierzy się na własnym boisku ze Szwecją.

Jednak w tym spotkaniu nie wystąpi Cristiano Ronaldo u którego wykryto koronawirusa. Ta informacja została oficjalnie potwierdzona.

- ‘’Cristiano Ronaldo opuścił zgrupowanie kadry tuż po tym, jak otrzymał pozytywny wynik testu na COVID-19. Z tego powodu nie zagra w najbliższym meczu ze Szwecją’’ - czytamy w komunikacie.

‘’CR7’’ czuje się dobrze. Trafił na kwarantannę i przechodzi chorobę bezobjawowo.

Cristiano Ronaldo to jedyny przypadek koronawirusa w reprezentacji Portugalii. Testy pozostałych zawodników i członków sztabu szkoleniowego dał wynik negatywny.

Jakiś czas temu ‘’CR7’’ znalazł się w centrum uwagi, gdy złamał zasady kwarantanny, na która trafili piłkarze Juventusu. Gracze zostali zamknięci w klubowym hotelu, bo wcześniej COVID-19 wykryto u dwóch pracowników Juventusu. ‘’CR7’’ w brew zaleceniom ruszył na zgrupowanie drużyny narodowej, zanim uzyskał trzy negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa.

Mecz Portugalia-Szwecja ma się odbyć zgodnie z planem. Spotkanie zaplanowano na 14 października na 20:45.