2019-08-11 46

,,Wiele się nauczyłem w Chelsea, ale to Zidane jest „moim idolem” w Realu Madryt!"

Artykuł ,,Wiele się nauczyłem w Chelsea, ale to Zidane jest „moim idolem” w Realu Madryt!

fot: skysportnews

 

 

 

Jak mówi Eden Hazard, wiele nauczył się z pracy pod kierownictwem Maurizio Sarri i Antonio Conte w Chelsea, ale przyznaje, że spełnił swoje „marzenie z dzieciństwa” grając dla Zinedine Zidane, po tym, jak za 88 milionów funtów przeniósł się na Bernabeu. Hazard przeniósł się do hiszpańskich gigantów w czerwcu, podpisując pięcioletni kontrakt, w ramach umowy, która może doprowadzić do rekordowego transferu klubu w wysokości 130 milionów funtów.

 

 

Przed rozpoczęciem sezonu La Liga, Belgijczyk rozpoczął mecz towarzyski przed nowym sezonem w drużynie towarzyskiej. Strzelił swoją pierwszą bramkę dla klubu w triumfie Realu 1: 0 nad RB Salzburg. Przed przeprowadzką Hazarda do stolicy Hiszpanii jego nowy menedżer Zidane ujawnił, że „zawsze doceniał” jego „fantastyczny” talent.

Po prawie dwóch miesiącach  28-latek przyznaje, że znajduje się w „siódmym niebie” i pracuje pod kierownictwem, które uwielbiał dorastając. „Jednym z moich idoli, jako dziecko, był Zinedine Zidane. Miałem jego plakat w pokoju i teraz mam okazję u niego trenować”, powiedział Hazard Corriere della Serra.

„Jako dziecko marzyłem, aby pewnego dnia nosić koszulę Realu Madryt. Kiedy Real puka do twoich drzwi, możesz zrobić tylko jedno: otworzyć je. W Chelsea spędziłem niezapomniane lata, ale to teraz jestem w siódmym niebie”. 

Hazard strzelił 55 bramek i wykonał 37 asyst w 147 meczach w ciągu ostatnich trzech sezonów pod kierunkiem Antonio Conte i Maurizio Sarri na Stamford Bridge. Napastnik przyznaje, że dwaj menedżerowie odegrali kluczową rolę w jego rozwoju, twierdząc, że „wiele się od nich nauczył” przed przeprowadzką do Hiszpanii. „Różnią się od siebie charakterem i ideą futbolu, ale łączy ich jedno: obaj są zwycięzcami. Mają wyraźny styl, wiedzą, jakie wskazówki dać grupie”.